Otsustasime Carmeniga sõita Kambodzale. Mihkel pidi algsete plaanide kohaselt ka tulema, aga siis saatus mägis kaardid ümber täpselt nii, nagu parajasti heaks arvas ning sõitsime Carmeniga kahekesi.
Sydney lennujaamas enne lennukile minekut
Sydneys lendasime Vietnamisse ning veetsime seal päris mitu tundi. Esimest korda elus lasin pärast pikka reisi lennujaamas kaela ning seljamassaazi teha. Puhkus tõotas tulla paljulubav, algus oli igatahes päris hea.
Maandumine Vietnamisse.
Magustoit pärast hommikusööki (mis oli umbes 3 korda suurem ja toitvam kui magustoit). Pean ausalt tunnistama, et sain Kambodzas endale ikka mitu päris head lisakilo juurde, nii et koju jõudes märkis ka Mihkel ära, et riided nagu kergelt ümber ja polstrit juures:)
See väga kaua muidugi ei püsi ümber, paaril lastepeol osalemist, mitu Makarena ja muud aktiivset tantsu, hommiuti konsulaati jalutaine ja ongi lännu (vähemalt mulde meeldiks nõnda mõelda :))
Esimene päev! Meie sõiduvahendiks oli tuk-tuk (mootorratas ees ja selline käru taga). Juhiks oli meil Mr. Chia :)
Kambodža on maa, mille ajalugu on täis inspiratsiooni ja kurbust. Maa, kus sajandite jooksul on ehitatud rohkem Buddhale pühendatud templeid kui üheski teises riigis, kus inimesed ikka veel võpatavad kuuldes nime Pol Poth ja kus mõistatuslik ja salapärane khmeeri kuningate linn Angkor jutustab lugu armastusest ja austusest maailma vastu.
Riigi nimi tuleneb khmeeri rahva müütilise rajaja prints Kambu nimest (kambudža ehk Kambu pojad).
Veidi lähiajaloost: 1941-1945 toimus Jaapani okupatsioon
1953 kuulutati välja iseseisev Kambodža Kuningriik ja kuningaks sai Norodom Sihanouk.


1970 toimus sõjaväeline riigipööre ja kuulutati välja Khmeeri Vabariik.
1975 võimu haarasid punased khmeerid, kelle võimutsemise ajal (1974-1979) hukati 1,8-2,0 miljonit inimest, nälga ja haigustesse suri 0,5 miljonit ning riigist põgenes ligi 1 miljon inimest. Suurem osa tervishoiutöötajaid, sealhulgas peaaegu kõik arstid hukati. Ellu jäi vaid 50 arsti.
1976 kuulutati välja Demokraatlik Kampuchea Vabariik, peaministriks sai Pol Poth.
1978 Kambodžasse tungis Vietnami sõjavägi.
1979 vietnamlaste abiga kukutati Pol Poth ja kuulutati välja Kampuchea Rahvavabariik.
1986-1989 Vietnam viis okupatsiooniväed välja.
1993 kehtestati konstitutsiooniline monarhia ja kuningaks sai taas Norodom Sihanouk.
2004 Norodom Sihanouk loobus haiguse tõttu troonist ja kuningaks valiti Norodom Sihamoni.
2005 sõlmiti diplomaatilised suhted Eestiga.
Angkor Wat oli oma hiilgeajal maailma suurim linn, kus elas üle miljoni inimese ning sealset templikompleksi peetakse maailma suurimaks religioosseks rajatiseks. Angkor Wat oli (on) jumalate kodu. Templi sisemuses on seinad kaetud kivinikerdustega ning madalreljeefiga, mis kujutab hindu mütoloogiat ning Suryavarman II valitsusajal peetud sődu. Veelgi enam, Angkor Wat on tuntud oma enam kui 2000 templit kaunistava apsara tantsija poolest. Arvatakse, et templi ehituseks kulus umbes 30 aasta jagu intensiivset tööd. Tänapäeval on Angkor Wati kujutis Kambodza rahvuslipul, tempel sümboliseerib khmeeride hinge.
Angkor oli rikka ja arenenud kultuuri keskuseks 9.-13. sajandil. Sajandite jooksul unustuste hõlma vajunud muistne linn avastati taas džungli sügavustest alles 19. sajandil. Seal oli näha džungliloodusest ümbritsetud tohutuid kivimonumente, majesteetlikke sammaskäike ja väravaid. See muistne linn on ühtlasi maailma suurimaid pühamuid, mille tohutud mõõtmed ja ideaalsed proportsioonid on hämmastavad. Angkorist valitsesid khmeeri kuningad tohutut territooriumi Vietnamist Bengali laheni. Varemetelinnas on säilinud rohkem kui 100 templit, mis annavad tunnistust kunagise linna hiilgusest.

Varemete vahel jalutades puhkas nii keha kui hing. Lausa hämmastav. Mul oli kogu aeg enne mingi rahutusetunne, et kas tööd said ikka kõik tehtud, ning ega ma midagi ei unustanud? See on ju nii tavaline, et mul 10 mõttet korraga peas tantsu löövad :)
Seal aga mingi hetk avastasin, et ma ei mõelnudki millelegi?
Lihtsalt jalutasime Carmeniga, rääkisime juttu ning nii hea ja kerge tunne oli.
Seal valitses nii tugev harmoonia, et maailm tundus nii ilusa ja turvalise paigana.
Kambodzale väga iseloomulik ümbritsev kaunis maakoht oma riisipőldude ja suhkrupalmidega .